Wybierz projekt swojego domu

house-construction-476333_640

Trudna decyzja, czyli jak rozsądnie wybrać projekt domu
Najczęściej popełniany podczas wyboru projektu błąd to sugerowanie się jego wyglądem zewnętrznym. Przedstawioną na planie elewację zawsze można zmienić stosując odpowiednie materiały. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań?
mr-462074_640Wielkość działki
Zastanawiając się jaki projekt domu wybrać wśród licznych dostępnych propozycji warto wziąć pod uwagę wielkość posesji, na której budynek ma stanąć. Jeśli działka nie jest duża, dobrym rozwiązaniem może być dom piętrowy, albo budowa bliźniaka, którego część znajdzie się na sąsiedniej parceli. W przypadku rozległej posesji możemy wybrać projekt nieco większego domu. I chociaż mogłoby się wydawać, że im większa powierzchnia domu, tym lepiej, to w rzeczywistości należy zastanowić się czy będziemy w stanie utrzymać tak duży budynek.

Funkcjonalność przede wszystkim
Budowa własnego domu to z pewnością jedna z najpoważniejszych inwestycji jakie czekają nas w życiu. Aby wydać pieniądze sensownie warto ostateczną decyzję poprzedzić odpowiednio długimi poszukiwaniami. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasz wybór padł na najlepszą z możliwych propozycję. Jaki projekt domu będzie dobrym rozwiązaniem? Z pewnością taki, gdzie ciągi komunikacyjne zajmują niewiele miejsca, a w budynku przeważa część użytkowa. Zwróćmy też uwagę, czy jadalnia znajduje się w pobliżu kuchni, a także – czy schody na piętro są łatwo dostępne. Ponieważ w naszym domu spędzimy prawdopodobnie wiele lat, te na pozór mało istotne kwestie w rzeczywistości przekładają się na codzienną wygodę mieszkańców.

Na miarę potrzeb domownikówbuilding-plan-681309_640
Wybierając projekt powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę własne oczekiwania i potrzeby. Jeśli więc chcemy, aby spiżarnia znajdowała się bezpośrednio przy kuchni, poszukajmy projektu uwzględniającego taki układ. Warto również zastanowić się, czy oprócz sypialni dla każdego z domowników i wspólnego salonu nie potrzebujemy również dodatkowego pomieszczenia, jak np. gabinet, duża garderoba lub pokój gościnny.